Visual Studio 2019 první dojmy

Dneska sem naninstaloval VS 2019. Je to fakt velká instalace tak vám doporučuji nainstalujete pouze to co potřebujete. Já sem zvolil C++ a windows.S tim ze sem zvolil MFC/ATL pro target 14.2. (nejnovější) i posledni verzi Windows Platform SDK. Můžete nainstalovat i starší verze ale ve většině případu bez problemu jde project retargetnout. Nicméně nic vám nebrání používat staré toolkity z VS 2017/2015.

Stejně jako v VS 2017 platí že pokud navolíte jazyk jako češtinu, tak vám to při kompilaci MFC aplikací vyhodi onen error o kterém sem mluvil.. Proto doporučuju natravit jazyk jako angličtinu přápadně zeditovat resource soubor.

Další věc je že při zakládaní projectu tam není volba na MFC alikace, ale nenechte se zmast stačí napsat mfc do vyhledávaciho řádku a pak sezobrazí.

Co mě potěšilo že MSVC je dost dost zpětně kompatibilní. Až na par warningu sem skompiloval vśechny knihovny co sme potřeboval.

Co se týče visual studia u něj můžete zvolit různé barevná schémata. Dark vypadá trošku jako Sublime text ale ja se nakonec rozhodl na kontrastní modrou.

Jinak VS 2019 je rychlejsi nez 2017 coz je možná tím že sem nedal kompletní instalaci.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *